O biznesie z innej strony. Szukam w świecie finansów tego, co nietypowe: ciekawych pomysłów na biznes, spółek, które różnią się od innych. Ten blog powstał właśnie z fascynacji tym, co ludzie robią dla i z pieniędzmi oraz co pieniądze robią z ludźmi...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Robert Ogłodziński
Szukam w świecie finansów tego, co nietypowe: ciekawych pomysłów na biznes, spółek, które różnią się od innych, nisz w gospodarce i zaskakujących pomysłów na robienie pieniędzy. Ten blog powstał właśnie z fascynacji tym, co ludzie robią dla i z pieniędzmi oraz co pieniądze robią z ludźmi...
RSS


RSS
środa, 29 grudnia 2010

Przez cały rok trzymałem na biurku wycinek z Pulsu Biznesu, który na początku 2010 r. poprosił o prognozy walutowe przedstawicieli 6 banków. Były to prognozy na koniec roku 2010, ale że mało prawdopodobne wydaje mi się załamanie kursu franka szwajcarskiego do PLN w ciągu ostatnich dwóch dni grudnia o - z grubsza - 20 proc., postanowiłem zacytować je już dziś.

Bankowcy prognozowali też kursy Euro, WIBOR3M, Libor 3M CHF i Euribor 3M, ale skupię się na panu Franciszku Szwajcarskim.

Zapięte pasy? No to jazda. Uwaga - lektura tylko dla Czytelników o silnych nerwach.

 

Dariusz Winek, BGŻ - 2,51 zł za CHF

Marta Petka-Zagajewska, Raiffeisen Bank - 2,35 zł za CHF

Grzegorz Ogonek, ING Bank - 2,36 zł za CHF

Piotr Kalisz, Citi Handlowy - 2,52 zł za CHF

Cezary Chrapek, BZ WBK - 2,54 zł za CHF

Ernest Pytlarczyk, BRE Bank - 2,42 zł za CHF

 

Niestety, pan Franciszek Szwajcarski chyba nie czytał tych prognoz.

 

”Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” - śpiewał kiedyś TILT

Czego Państwu i sobie w 2011 r. życzę.

 

PS. W związku z licznymi uwagami: żeby była jasność nie piętnuję analityków - podchodzę do tych prognoz sentymentalnie. Myślę, że wielu frankowych kredytobiorców widząc takie prognozy na początku 2010 r. myślało sobie "za rok będzie lepiej". Gdy CHF ocierał się w grudniu o 3.2 zł mogli czuć się po prostu źle. Życzę im, żeby za rok byli w znacznie lepszych nastrojach - właśnie takich w okolicach 2.35 zł (plus spread)

18:39, oglodzinski
Link Komentarze (34) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7